Firma Avance z 40-letnią historią stała się synonimem „Duńskiego dźwięku” na całym świecie. Głośniki wprowadzane przez tą markę są wyjątkowe pod względem stylu i jakości dźwięku, bezkompromisowo kontynuują ducha innowacji i artystyczny gust sprzed 40 lat. Firma założona została 1973 roku przez Poula Rossinga w Holbeak, nadmorskim mieście w królestwie Danii i rozwinęła się w światową markę Hi-End w ciągu zaledwie kilku lat. Avance wywodzi się z zamiłowania Poula Rossinga do muzyki. Ten słynny „ojciec chrzestny audio”
wykazywał już od młodości zainteresowanie i talen muzyczny. Jako student był perkusistą zespołu Jazzowego, co mocno wpłynęło na wyczucie smaku, oraz styl w jakim tworzone są kolumny Avance.

Udane badania, oraz rozwój ugruntowały historyczną pozycjęfirmy Avance na rynku światowym. W 1997 r. do firmy dołączył Mirad Kahfizadeh, doskonały inżynier elektroakustyki, który wraz z Poulem Rossingiem był odpowiedzialny za projektowanie i rozwój wszystkich produktów. Główni projektanci zwrócili uwagę na naukowe i obiektywe badania danych w zakresie projektowania głośników. Linia produkcyjna używa zaawansowanego sprzędu, oraz zatrudnia grupę złożoną z ekspertów o niezależnych opiniach. „Esencją audio jest najwierniejsze odtworzenie dźwięku” to podstawowa zasada, według której Avance projektuje swoje produkty. W większości kolumn stosowane są przetworniki znanych producentów Scan Speak i Dynaudio.

Styl projektowania Avance słynie ze swojego wdzięku i uroku. Zamysłem jest stworzenie idealnej równowagi pomiędzy funkcjonalnością, a wyglądem. Koncepcja marki polega na utrzymaniu najwyższych standardów produkcji, przy zachowaniu konkurencyjności. Firma otrzymała wiele wyróżnień, oraz nagród m.in. EISA.